Aktorzy amatorzy w reklamach

Reklama ma wiele funkcji, wśród których należy wymienić najważniejszą – informacyjną i perswazyjną. Opracowanie scenariusza reklamy nie jest łatwe. Do tego trzeba wziąć pod uwagę środki, jakie mamy na realizację naszego planu. Wszystko trzeba tak skomponować, aby powstała reklama, która zainteresuje potencjalną grupę odbiorców do zakupu naszego produktu.

Scenariusz reklamy

Za scenariusz reklamy w dużej mierze odpowiedzialna jest agencja reklamowa. Nie każda firma ma okazję zatrudnić scenarzystę, który na co dzień pracuje przy wielkich produkcjach filmowych. Nie zapominajmy, że takie osoby zwiększają nakłady finansowe poniesione na reklamę. Czasem trzeba zatrzymać się więc przy agencji reklamowej, która również będzie w stanie opracować dobry scenariusz. Nie tylko weźmie pod uwagę scenę, miejsce, gdzie dana sytuacja będzie się rozgrywać. Zaplanuje również osoby, jakie będą w niej grały. W dużej mierze będą to aktorzy – amatorzy, których będziemy szukać w specjalnych agencjach castingowych.

Aktor – amator przed kamerami

Jeżeli spojrzymy na obecne reklamy, to nie ma w nich tak dużo sławnych osób. Gdybyśmy byli bardziej dociekliwi, to na pewno byśmy zauważyli, że osoba reklamująca pastę do zębów zajmowała się również reklamą sosu do pieczeni. Są to oczywiście tylko przykłady, ale bardzo często widać te same osoby, które grają w reklamach wielu znanych firm. Przy czym one same nie są znane. Na ich widok grono fanek nie piszczy z wielką miłością. Mężczyźni na widok kobiet z reklam proszków do prania nie proszą ich od razu o rękę, ponieważ jej uroda ich powaliła. Jedynie bliższa rodzina, znajomi dają im znać, że właśnie widzieli ich w reklamie w kinie, telewizji lub na plakacie na mieście.

Dodatek do pracy

Aktorzy – amatorzy występujący w takich reklamach na co dzień zajmują się czymś zupełnie innym. Ktoś może pracować na kasie w hipermarkecie, ktoś zajmować się budowaniem domów lub przygotowywaniem prezentacji przed poważnymi kontrahentami biznesowymi. Może pani, która szyje dla nas sukienki w czasie wolnym również bierze udział w castingach reklamowych? Bardzo możliwe, że tak jest. Jak pokazały ostatnie badania, aktorzy – amatorzy rzadko przyznają się do tego, że biorą udział w takich castingach szerokiemu gronu znajomych. O takim zajęciu najczęściej wie bliska rodzina, przyjaciele. Czy graniem w reklamach należy się chwalić? To zależy. Niektórzy przez takie granie w reklamach mają nadzieję, że trafią do świata kinowego. Innym na tym zupełnie nie zależy, a castingi reklamowe traktują jako nieszkodliwe hobby z którego mają tylko dodatkowy zarobek.

Wymagania aktorskie

Nie myślmy sobie jednak, że wobec aktora – amatora nie ma postawionych wymagań. Nie zawsze jest tutaj mowa o nieskazitelnym wyglądzie. Do zagęszczenia w klubie dyskotekowym, gdzie kręcona jest reklama napoju alkoholowego nie trzeba mieć urody. Czasem potrzebne są tylko osoby w określonym wieku. Tłum na ulicy mogą zrobić dosłownie wszyscy. Jednak aktorzy – amatorzy grający główne role muszą wykazać się nie tylko odpowiednia prezencją, ale również kulturą. Do tego nie może ich krępować kamera. Naturalność i komunikatywność z obsługą planu jest jak najbardziej wskazana. Osoby “sztuczne” u których taką cechę widać z daleka nie mają szans na wielką karierę. Warto więc zastanowić się nad swoją osobą i prezentacją.

 

Zapytano kiedyś grupę aktorów – amatorów, czy takie granie w reklamie oprócz dodatkowych pieniędzy daje im coś jeszcze. Wielu z nich odpowiedziało, że satysfakcje. Dało się słyszeć również głosy, że granie w reklamach dało im większą pewność siebie, przebojowość, którą mogą na co dzień wykorzystywać w swojej codziennej pracy. To pozwala im na pięcie się po szczeblach kariery. Bycie aktorem – amatorem nie jest więc czymś złym i może dać nam ogrom satysfakcji i bardzo ciekawe czasem przygody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *