Korzystanie z mediów elektronicznych

Obecnie, każdego dnia powstają tysiące stron internetowych. Cechą rozpoznawczą mediów internetowych jest to, że przepływ informacji jest ogromny. Większość z nas publikuje newsy na swoich profilach w social media. Część z nich znika tak szybko jak została opublikowana. Niektóre portale decydują się publikować krótkie wiadomości, chcąc przekazać informacje „w pigułce”. To samo tyczy się portali opiniotwórczych – żeby wyrazić opinię na temat danej firmy, często wystarczy podsumować swoją współpracę z nią jednym zdaniem.

Co wyróżnia media elektroniczne?

Media elektroniczne wyróżnia jeszcze jedna rzecz, otóż – można z nich korzystać z każdego miejsca na świecie. Wystarczy mieć ze sobą telefon komórkowy, tablet czy laptop.

W sieci powstaje również wiele portali, które tworzą użytkownicy dla innych użytkowników. Mowa oczywiście o dziennikarstwie obywatelskim czy platformach blogowych. Dziś, każdy może pokazać w sieci cząstkę siebie. Wystarczy odpowiednio zareklamowany blog internetowy, który może dać nam przepustkę do kariery i rzeszę oddanych fanów. Jeszcze do niedawna sukces odnosili wyłącznie blogerzy zza oceanu. Ostatnio, coraz częściej sukces odnoszą polscy blogerzy oraz youtuberzy.

 

Media internetowe szansą na karierę?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, media tradycyjne są powoli wypierane przez internetowe. Dziś, każdy z nas może zyskać sławę i pieniądze, wybierając karierę twórcy – co oznacza to w praktyce?  Możemy założyć bloga bądź zostać vlogerem. Z pewnością łatwiejsze jest założenie bloga – wybór kariery twórcy video jest zdecydowanie trudniejszy, gdyż wymaga większych nakładów finansowych. Zakupić musimy:

  • Tło fotograficzne, które nie odbija światła (wygląda to niezwykle nieestetycznie);
  • Mikrofon kraftowy – umożliwi zarejestrowanie dźwięku dobrej jakości (wystarczy prosta obróbka w programie audio, aby pozbyć się szumów);
  • Lampy emitujące światło dzienne, softboxy – są niezbędne do tego, aby równomiernie oświetlić naszą postać podczas nagrania;
  • Urządzenie rejestrujące obraz – możemy zdecydować się na nagrywanie smartfonem, jednak lustrzanka zapewni nam lepszą jakość obrazu.

Wymienione wyżej urządzenia powinny zagwarantować nam nagrania o naprawdę przyzwoitej jakości. Czego natomiast potrzebujemy do pisania bloga? Domeny, hostingu, systemu zarządzania treścią i estetycznie wykonanego szablonu (nie warto korzystać z darmowych – jego wykonanie powierzyć powinniśmy profesjonalnemu grafikowi, z dużym doświadczeniem. Powinniśmy powierzyć mu również wykonanie logotypu, który możemy wykorzystać do promocji na poszczególnych portalach społecznościowych).

Jedna myśl o “Korzystanie z mediów elektronicznych

  1. Magda Odpowiedz

    Coraz więcej osób korzysta z mediów. Wystarczy wyjść na ulicę i nie gapić się w telefon, żeby zobaczyć to co się dzieje dookoła. Ludzie na ulicy wpatrzeni w monitory, ludzie w autobusach wpatrzeni w monitory, ludzie w pracy tak samo. Do tego internet który niedługo będzie za darmo. Bez dobrego rozeznania marek w mediach internetowych coraz trudniej odnieść sukces na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *