Media w rękach osób indywidualnych

Dziś, każdy z nas może uczestniczyć w budowaniu przekazu. Wystarczy skorzystać z sieci i zainteresować się dziennikarstwem obywatelskim, czy też założyć własny blog internetowy, na którym moglibyśmy wyrażać swoją opinię. Możliwości jest multum. Dziś, jesteśmy w o tyle komfortowej sytuacji, że możemy z nich korzystać, co dawniej nie było możliwe bądź było niezwykle utrudnione. Niektóre portale, takie jak YouTube umożliwiają nam nawet prowadzenie własnych kanałów z filmami (są skuteczniejszą formą przekazu niż tekst).

Jak stać się częścią dziennikarstwa internetowego?

Jeśli marzysz o karierze dziennikarskiej zapewne do głowy przychodzi Ci staż w redakcji czasopisma. To świetny pomysł, ale swoja przygodę możesz rozpocząć wcześniej. Jak? Wystarczy, że zdecydujesz się na założenie bloga internetowego, na którym będziesz mógł pisać o czym tylko chcesz i szlifować swój kunszt dziennikarski.

Ile kosztuje założenie bloga?

Jest to nieodpłatne, pod warunkiem że zdecydujesz się na skorzystanie z jednej z popularnych platform. Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby budować wizerunek eksperta najrozsądniej będzie zdecydować się na zakup domeny oraz postawienia blogu na hostingu. Decydując się na ten krok możemy na blogu zarabiać, co w przypadku blogów założonych na platformach zazwyczaj jest niemożliwe…
Jeśli zamiast pisać wolisz mówić, zdecyduj się na założenie własnego kanału YouTube. Wcześniej, zainwestuj jednak w sprzęt, który umożliwi Ci rejestrację dźwięku i obrazu na dobrym poziomie.

 

Czego będziesz potrzebować?
  • Mikrofonu krawatowego – z jego pomocą nagrasz dźwięk, który po obróbce będzie charakteryzować się czystością i brakiem szumów;
  • Lamp imitujących światło dzienne (minimum dwóch), softboxów, które dodatkowo je rozproszą i zagwarantują światło miękkie;
  • Tło fotograficzne – matowe, które nie odbija światła;
  • Lustrzanka – zamiast niej można wybrać smartfon, ale lustrzanka zagwarantuje lepszą jakość nagrania niż telefon komórkowy.


Jeśli chciałbyś uniknąć tych kosztów, zawsze w grę wchodzi nagrywanie podcastów. Będziesz do nich potrzebować wyłącznie dobrej jakości mikrofonu pojemnościowego oraz programu do obróbki dźwięku. W sieci można znaleźć wiele poradników prezentujących, jak obrobić dźwięk, aby brzmiał, jak należy.
Jak widać, możliwości jest multum. Jeśli chcesz pozostać twórcą internetowym otwórz swój blog internetowy bądź kanał na YouTube i działaj! Jeśli będziesz konsekwentnie realizować swój plan możesz być pewny, że osiągniesz sukces.

Jedna myśl o “Media w rękach osób indywidualnych

  1. czytelnik Odpowiedz

    Internet bez dwóch zdań zrewolucjonizował podejście do informacji i zdemonopolizował monopol kreowania wizji świata przez wielkie medialne korporacje. Pamiętam jak kiedyś chciało się dowiedzieć co dzieje się na świecie, to czekało się na 19:30 na serwis informacyjny, słuchało się radia lub kupowało gazetę w kiosku. Teraz wystarczy wejść na Facebooka, żeby dostawać najświeższe informacje. Wystarczy zainstalować aplikację w telefonie i jak dzieje się coś ważnego to dostaje się wiadomość. Świat dzięki mediom dostępnym dla każdego stał się bardziej obiektywny, bliższy ale i mniejszy. Ich plagą są jednak popularne fake news, na które pewnie niedługo też znajdzie się sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *