Zdobywanie informacji z pomocą mediów

Informacje od zawsze były źródłem sukcesu. Dziś, dostęp do nich jest zdecydowanie łatwiejszy, gdyż poza prasą, telewizją i stacjami radiowymi, są również portale, vortale i serwisy internetowe. Dawniej, media były głównie ogólnotematyczne. Dziś skupiają się wobec konkretnego tematu – między innymi dlatego mamy dostęp do kanałów poświęconych gotowaniu, modzie czy historii.

Dzięki temu możemy oglądać to, co rzeczywiście nas interesuje – mając nawet niewielką ilość wolnego czasu, możemy spędzić go na tym, na co mamy ochotę. Telewizje i stacje internetowe potrafią być stronnicze. Na szczęście dzięki internetowi jesteśmy w stanie zapoznać się z różnymi opiniami na dany temat, a nawet samodzielnie ją wyrazić.

Stacje radiowe i telewizyjne tracą zainteresowanie na korzyść Sieci. Dlaczego? Ponieważ lubimy mieć dostęp do tego, co rzeczywiście nas interesuje. W przypadku stacji radiowych i telewizyjnych nie mamy wpływu na to, co w danym momencie emitują. Dodatkowo emisję programów i audycji często przerywają reklamy. Warto tutaj zaznaczyć, że blok reklamowy który emitują stacje w godzinach z największą liczbę widzów trwają nawet po kilkanaście minut.

Jakie portale internetowe odwiedzamy najczęściej?

Zależnie od tego, co nas interesuje, decydujemy się odwiedzać inne portale. Jeśli chcemy być informowani o najświeższych wydarzeniach na świecie, powinniśmy zaglądać na portale ogólnotematyczne. Interesując się showbiznesem i życiem gwiazd nie obce powinny nam być portale plotkarskie. Na rynku można znaleźć co najmniej kilka z nich.

Czasy, gdy ilość portali internetowych była niewielka i publikowano na nich informacje, które nie mają pokrycia w rzeczywistości, odeszły w zapomnienie. Dziś, każdego dnia powstają nowe serwisy, każdy z nas może zdecydować się na ich założenie za sprawą systemów CMS, których instalacja wymaga od nas kilku kliknięć myszką. Na rynku nie brakuje również platform blogowych. Umożliwiają one bezproblemowe założenie konta i dzielenie się z innymi tym, co mamy im do zaoferowania.

Stacje telewizyjne czy YouTube?

Spore zmiany można również zauważyć w przypadku stacji telewizyjnych – spora ich część stała się tematyczna. Sama telewizja zostaje powoli wyparta przez portal internetowy YouTube. Na tej platformie każdy użytkownik może utworzyć swój kanał i prezentować materiały własnego autorstwa. Niektórzy z użytkowników, którzy podchodzą profesjonalnie do swojego kanału, prowadzą go niezwykle profesjonalne. Materiały, które nagrywają to materiały kręcone z użyciem wysokiej jakości sprzętu. Sami twórcy dbają o regularność publikacji. Niektóre materiały pojawiają się cyklicznie, w wybranych dniach tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *